Лукбук

Іноваційні

технології професіоналів

Українська мудрість у будь-який час і за будь-яких умов нагадує: людину зустрічають по одягу. Її вигляд – це перша ознака індивідуальності, своєрідна іміджева візитівка.

Яким чином набути неповторності, виглядати стильно та актуально? Деякі практичні поради від Романа Даниліва – шеф-дизайнера Імперії одягу "Роуз Тейлор".

Наш салон має неабиякий досвід у пошитті модельного одягу:  ексклюзивні чоловічі костюми, сорочки, пальта, клубні маринарки з англійської, італійської та німецької тканини. Ми беремо участь у міжнародних виставках одягу у Мілані – місті новітніх швейних технологій світу. Ми використовуємо прикладні матеріали лише світових виробників: HOLLAND SHERRY, DORMEUIL, SCABAL – знамениті англійські фірми виробництва тканин, брендові фірми Італії – LANIFICLO  F .LLI  CERRUTI, REDA, LOKKO  PIANA.

Особливість роботи нашої студії : конфіденційність, що сприяє формуванню довірливих відносин.

Роман Данилів: “Одяг - це коли нічого не треба говорити”

Що таке призначення? Вважається, що це місія людини, з якою вона приходить в світ, щоб зробити його краще. Немає точних рекомендацій до дій. Є тільки кінцева мета і необхідність її досягти, а яким чином це трапиться, нікому не відомо. Але коли подібне відбувається, все, що ми робимо, стає справжнім мистецтвом. Так завжди буває, коли йдеш за своїм покликанням, прислухаючись до голосу серця.

Скоріш за все, герой нашого інтерв'ю не думав про це, коли одного разу під час перебування на відпочинку в Італії завітав до місцевого ательє. Однак не будемо забігати вперед. Отже, знайомтеся - Роман Данилів, засновник авторської майстерні, що за 10 років перетворилася  в імперію одягу для справжніх чоловіків Rose.

Роман, як приходить ось це розуміння свого покликання? Як у Вас воно "клацнуло", образно кажучи? Адже, наскільки я знаю, Ви не маєте спеціальної освіти в сфері пошиття та моделювання одягу?

Так, за фахом я викладач англійської мови. Маю свою мовну школу “Лідер”. 10 років тому, перед одруженням, відправився на шопінг в Мілан, та на одній з його вулиць мене немов магнітом притягнула вітрина ательє чоловічих костюмів. Я взагалі їх любив з дитинства і потім, вже будучи студентом, так само одягав, коли почав давати приватні заняття з англійської мови. В той день, підкоряючись якомусь несвідомому імпульсу, увійшов в майстерню й залишився, щоб пошити на замовлення костюм своєї мрії. І атмосфера цього місця надихнула мене, пробудила в пам'яті дитячі спогади.

Справа в тому, що мій дід, Іван Миколайович, був справжнім майстром. За часів Союзу він створював на замовлення чоловічі костюми, обшивав Обком партії. Я сприймав його майстерню як дивну лабораторію, коли дитиною приїжджав до Львова зі села. Затамувавши подих, спостерігав немов за сакральним дійством, як дід вів прийом клієнтів, робив заміри.

Виходить, цей дар Вам передався у спадок? Який найголовніший урок Ви прийняли від діда?

Він завжди казав: “Майстер на всі руки - то ломайстер. А фахівець повинен мати спеціалізацію”. Тому я, так само як і він, шию тільки чоловічий одяг. У швейному світі існує аксіома: щоб створити ідеальний костюм на замовлення, потрібні точно зняті мірки, правильно побудована конструкція, ідеальні лекала. І це мистецтво, тому закрійник-конструктор - то є серце всього процесу. 

А Ви тоді, Романе, хто?

 А я мізки (посміхається - прим.ред.). Я організовую процес та придумую моделі. Але це ж нескладно, якщо маєш досвід та творчу уяву. Просто треба представити, як воно має бути, щоб гармонійно виглядало на людині.

Знаєте, багато справді талановитих та успішних особистостей казали мені в інтерв'ю, що те, чим вони займаються, дається їм легко. Мабуть, це справжня ознака покликання. Тож, яким він має бути - витвір від Романа Даниліва?

Важливо, щоб костюм приховував недоліки та підкреслював переваги, і при цьому  не був вирваним з контексту. Він повинен підходити не тільки до зовнішності та посади або статусу, але й до характеру, внутрішнього світу замовника. Бо кожен з моїх клієнтів - неординарна особистість, що обдарована силою та харизмою. І не має значення вік людини, їй може бути 75, а енергетики - на 25. І вдалий костюм передасть цю емоцію, багатство душі, творчу жилку. Одяг - це коли нічого не треба говорити. Бачиш, як людина одягнена, і вже все розумієш.

Тобто, маючи талант, можно зробити гарний костюм з чого завгодно?

Авжеж, ні! Щоб зробити справжній витвір мистецтва, повинна бути тканина найвищого гатунку. По-перше, її склад визначає посадку, тому ми працюємо тільки з елітними брендами англійських та італійських виробників. Бо там, де багато ручної роботи, повинен бути фантастичний склад матеріалу: альпака, шовк, кашемір. До речі, найдорожча в світі вовна - вікунья. Раніше її могли носити тільки правителі інків. Високоякісна тканина - немов жива істота: вона дихає, відновлюється та намагається прилаштуватися до свого “господаря”. 

По-друге, має бути глибокий насичений колір, бо саме він визначає настрій, розкриває характер людини, її здібності та якості. Буває, приходить клієнт і каже, що ніколи не одягне бордовий костюм чи в клітинку, бо буде виглядати безглуздо. Але, побачивши, які бувають цікаві кольорові гами, нетрадиційні і водночас оригінальні поєднання, визнає, що це дуже круто й вишукано виглядає. Тому ми ніколи не шиємо з тканини клієнта, бо відповідаємо за якість матеріалу, від якої залежить весь процес пошиття і кінцевий результат.

Високоякісні крій та тканина - це таємна формула ексклюзивного костюму?

Є ще одна складова успіху. Як короля робить свита, так фурнітура малює образ, підкреслює статус. Тому гудзики та замки на куртки і пальто, які ми теж шиємо, замовляємо тільки топових  італійських та англійських брендів. Наприклад, продукцію компанії Holland & Sherry, яка використовується для створення одягу Королівської родини.

Я люблю робити акцент, виходячи з того, для чого призначений костюм. Тобто, діловий буде мати свою харизму, а клубний - зовсім іншу. А з гарно підібраними аксесуарами - запонками, ременями ручної роботи, гудзиками - одяг починає “промовляти” про красивий стиль, вишукану подачу, манери свого власника. Також в нас є родзинка: на внутрішній частині вишивається ініціали та призвище клієнта. А відтак, річ стає дуже особистою, несе в собі індивідуальний неповторний заряд.

Чи мені здається, що ваша авторська майстерня одягу Rose - це справжня алхімічна лабораторія? Бо завдяки власним методам та прийомам тут створюється дещо більше, ніж просто дорогий костюм.

Унікальність нашої імперії одягу в тому, що ми намагаємося надати клієнтам найкраще. Пошивши у нас костюм на замовлення, ви можете бути впевнені, що ніде не зустрінете людину в такому ж самому вбранні. Готовий одяг випускаємо маленьким тиражем. Крім ділових та клубних костюмів, створюємо особливі речі для урочистих подій - фраки, смокінги, також шиємо жилетки.

Але найголовніше те, що ми вкладаємо в наші витвори. Це - творча енергетика майстрів, які чаклують навколо речі. Ми створюємо в уяві образ людини в цьому костюмі, хочемо, щоб річ приносила щастя та вдачу. Для нас важливо відчути нюанси, визначити пріоритети та почути, що хоче замовник. Ми вкладаємо душу в кожен свій витвір, незалежно від того, для кого це робимо. Кожен клієнт для нас - особистість, для кожного зберігаємо індивідуальний підхід. Адже задоволення від результату - це головне.

Текст: Катерина Чернова

Social